x

6516, 6526 Zawór kulowy zwrotny kołnierzowy

Armatura wodociągowa

Więcej danych dostępne po zalogowaniu do strefy klienta.
Armatura wodociągowa
Korpus i pokrywa zaworu zostały wykonane z żeliwa sferoidalnego / GGG40/ EN-GJS 400-15 PN-EN 1563 (DIN 1693). Czasza kuli wulkanizacyjnej może być wykonana ze stopu aluminium lub żeliwa. Śruby łączące pokrywę z korpusem ocynkowane lub ze stali nierdzewnej, wpuszczane i zabezpieczone masą zalewową.
Zawór kulowy do wody zabezpieczony powłoką antykorozyjną na bazie żywicy epoksydowej, minimum 250 mikronów wg normy PN-EN ISO 12944-5. W wyrobie zastosowano uszczelnienie o-ringowe: NBR , EPDM. Połączenia kołnierzowe i owiercenie PN-EN 1092-2 (DIN 2501) ,ciśnienie PN 10,16. Zwarta i prosta budowa zapewnia długą trwałość. Zawór kulowy zwrotny kołnierzowy posiada łatwy w konserwacji dostęp do wnętrza (także kuli).
Znakowanie zaworu odpowiada wymaganiom normy: PN-EN 19, PN-EN 1074
Szeroka oferta Fabryki Armatur Jafar pozwala wybrać odpowiednie produkty do konkretnych zastosowań, wykonane z różnego typu materiałów. Dlatego zawsze służymy fachowym doradztwem i udzielamy szczegółowych informacji na temat naszych produktów, takich jak zaprezentowany zawór kulowy i inne zawory zwrotne. W zależności od tego jak zawór ma być sterowany, do czego ma być wykorzystany i z jakim ciśnieniem przepływu mamy do czynienia – dopasujemy odpowiedni wyrób.
 

Zastosowanie

Zastosowanie
Zawór kulowy to produkt mających zastosowanie tam, gdzie mamy do czynienia ze sterowaniem procesu przesyłu wszelkiego rodzaju mediów, w tym takich jak woda, gazy lub środki chemiczne.  Ze względu na budowę uniemożliwiającą  regulację, zawór kulowy zwrotny posiada typową funkcję otwierania i zamykania. Zaprezentowany produkt stosuje się w instalacjach do ścieków, wody opadowej, pitnej, przemysłowej oraz do innych płynów obojętnych chemicznie ciśnieniu roboczym do 1.6 MPa i zakresie temperatur do +70°C. W przypadku (NBR +70 °C), dla wody pitnej (EPDM max +120 °C).
6516 - instalacje pompowe
6526 - instalacje grawitacyjne
 

Montaż

Zawór można montować na rurociągu w pozycji poziomej lub pionowej.