6800 Zawór regulacyjny

Armatura wodociągowa

Więcej danych dostępne po zalogowaniu do strefy klienta.


Korpus i pokrywa zaworu zostały wykonane z żeliwa sferoidalnego EN-GJS 400-15 PN-EN 1563:2012. Trzpień i dysk ze stali nierdzewnej. Wyrób zabezpieczony powłoką antykorozyjną na bazie żywicy epoksydowej, minimum 250 mikronów wg normy PN-EN ISO 12944-5:2009.

Układ sterowniczy został wyposażony w zawór pilotowy i manometry do kontroli pracy. Zastosowano automatyczną redukcję ciśnienia za zaworem na zadanym poziomie, niezależnie od ciśnienia na dopływie i rozbiorze wody w sieci. Konstrukcja membrany rolowanej zapewnia stabilność przepływu przy małych ciśnieniach. Zawór główny sterowany hydrauliczny, z obwodem sterującym. Zdejmowana oddzielna nasada trzpienia zmniejsza ryzyko jego zgięcia.

Znakowanie zaworu odpowiada wymaganiom normy: PN-EN 19:2005, PN-EN 1074:200

Zawór regulacyjny dostępny w dwóch wersjach:

  • RPS – Zawór utrzymujący ciśnienie,
  • Zawór służący jako tłumik uderzenia hydraulicznego ze stali nierdzewnej 1.4301

Zastosowanie

Zawory regulacyjne stosuje się w instalacjach sieci rozdzielczej w celu redukcji ciśnienia do wymaganej wartości. Znajdują zastosowanie w instalacjach wodociągowych, przemysłowych oraz do innych płynów obojętnych chemicznie o ciśnieniu roboczym do 4.0 MPa i zakresie temperatur od -20°C do +90°C

Montaż

Zawory redukcyjne mogą być zabudowane w rurociągach podziemnych lub nadziemnych w pozycji poziomej lub pionowej (do średnicy DN150 włącznie).