8004 Hydrant nadziemny z pojedynczym zamknięciem

Armatura pożarnicza

Więcej danych dostępne po zalogowaniu do strefy klienta.
Hydrant nadziemny z pojedynczym zamknięciem samoczynne całkowite odwodnienie z chwilą pełnego odcięcia przepływu. Trzpień ze stali nierdzewnej z walcowanym gwintem i scalonym kołnierzem trzpienia. Element odcinająco-zamykający (grzyb) całkowicie zawulkanizowany gumą EPDM. Kolumna hydrantu z rury żeliwnej sferoidalnej (pokryta warstwą cynku) Ochrona antykorozyjna powłoką na bazie żywicy epoksydowej odpornej na UV, minimum 250 mikronów wg normy PN-EN ISO 12944-5. Odporny na środki dezynfekcyjne (sugerowany roztwór NaOCl) Zgodność wyrobu z PN-EN 1074-1 i PN-EN 1074-6 oraz PN-EN 14384 TYP C.

Zastosowanie

W instalacjach wodociągowych -p.pożarowych celem poboru wody w zakresie temperatur do +50°. W przypadku odcięcia przepływu zapewnia samoczynne odwodnienie, w razie złamania zabezpiecza przed wypływem wody. Zewnętrzna i wewnętrzna część hydrantu wyprodukowana z najwyższej jakości materiałów odpornych na korozję. Hydrant głównie wykorzystywany do napełniania pojazdów strażackich do celów gaśniczych.

Montaż

Zabudowuje się w pozycji pionowej w rurociągach poziomych. W ofercie hydrant nadziemny z pojedynczym zamknięciem DN100 8004 i DN80 8004.