Zawory zwrotne

Przepływ medium wyłącznie w jednym kierunku jest wykorzystywany w bardzo wielu miejscach i niezwykle ważne jest by zawory zwrotne były profesjonalne i gwarantowały najwyższy standard w tym zakresie. Patrząc na tą dość specyficzną charakterystykę zawór zwrotny niejednokrotnie nazywa się zaworem jednokierunkowym lub zaworem powrotnym. W momencie, gdy następuje odwrócenie kierunku przepływu, zadaniem zaworu jest natychmiastowe odcięcie rurociągu. Zawór kulowy zwrotny pozostaje zamknięty do czasu gdy przesyłane medium zmieni kierunek przepływu. Takie rozwiązanie gwarantuje pełną kontrolę nad przesyłem tylko w jedną stronę i nie ma możliwości by coś wróciło do punktu startowego.

Oferta zaworów zwrotnych

Znajdujące się w naszej ofercie zawory zwrotne, takie jak zawór kulowy zwrotny, zawór klapowy zwrotny, zawór  grzybkowy zwrotny i inne, wykorzystywane są przede wszystkim przy rurociągach, ale też w takich urządzeniach jak pompy, sprężarki i inne. Oferta Fabryki armatury Jafar obejmuje: zawory zwrotne kulowe, grzybkowe, motylkowe, klapowe i inne. Są to zawory kołnierzowe i bezkołnierzowe. Są one nieskomplikowanymi elementami armatury, ale kluczowe jest ich doskonałe wykonanie z wykorzystaniem odpowiednich materiałów. Dzięki temu bezawaryjnie pracują przez wiele lat. Na wszystkie nasze produkty dajemy pełną gwarancję i jesteśmy pewni iż spełnią wszelkie pokładane w nich oczekiwania.

Zawory zwrotne jako ważny element każdego rurociągu

Trzeba szczególnie pamiętać, że zawór kulowy, grzybkowy, motylkowy lub inny zawór zwrotny, to ważny element każdego rurociągu, który należy do serii produktów z zakresu armatury zabezpieczającej. Inwestycja w najlepsze rozwiązania jest więc w tym wypadku kluczowa. Oczywiście zawsze pomagamy przy doborze zaworów zwrotnych, tak aby nie generowały hałasu, by nie zakłócały pracy instalacji i co nie mniej ważne – by się przedwcześnie nie zużywały. W celu zapoznania się z konkretnymi zaworami zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy odpowiedzą na pytania i pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie dla konkretnego projektu.