x

2125 Zasuwa miekkouszczelniona z króćcami do rur żeliwnych

Armatura wodociągowa

Więcej danych dostępne po zalogowaniu do strefy klienta.

Zasuwa miękkouszczelniona z króćcami typu 2125 przystosowana jest do rur żeliwnych. Charakteryzuje się gładkim i prostym przelotem, w całości wykonana jest z żeliwa sferoidalnego pokrytego powłoką antykorozyjną z żywicy epoksydowej. Klin w całości wulkanizowany jest gumą, prowadzony w korpusie przez zastosowanie niskotarciowych elementów ślizgowych. Wymienna nakrętka klina oraz korek uszczelniający wykonane są z mosiądzu prasowanego, śruby łączące klin z korpusem ocynkowane. Znakowanie zasuwy odpowiada wymaganiom normy: PN-EN 19:2005, PN-EN 1074:2002.

Zastosowanie

W instalacjach: wodociągowych, wody pitnej i innych płynach obojętnych chemicznie do odcinania przepływu w zakresie temperatur do +70°C. Zasuwa z miękkim uszczelnieniem może być wykorzystywana w instalacjach nadziemnych i podziemnych w rurach żeliwnych położonych poziomo.

Montaż

Zasuwa typu 2125 jest prosta i szybka w montażu. Można ją umieścić w zakresie od pozycji poziomej do pozycji pionowej. Zaleca się wykonanie czynności montażowych z uwzględnieniem kompensacji rurociągu od temperatury i ciśnienia.