1300 Zawór antyskażeniowy typ EA

Armatura wodociągowa

Więcej danych dostępne po zalogowaniu do strefy klienta.

Zawory antyskażeniowe - korpus


Korpus kołnierzowy został wykonany z żeliwa sferoidalnego EN-GJS 400-15 (DN50-DN200) z mosiądzu metodą kucia (DN15-DN50) i zabezpieczony powłoką antykorozyjną na bazie żywicy epoksydowej, minimum 250 mikronów wg normy PN-EN ISO 12944-5:2009. Śruby łączące pokrywę z korpusem ocynkowane, wpuszczone i zabezpieczone masą zalewową. Wewnętrzne elementy zaworów wykonano z materiałów nie korodujących - stworzonych do przepływów zwrotnych. Zawory antyskażeniowe zwrotne typu EA nie generują uderzeń hydraulicznych i zapewniają szczelność przy wysokim i niskim ciśnieniu. Zastosowano zamknięcie grzybkowe zamykane sprężyną. Zgodność wyrobu z PN-EN 1717:2007, PN-EN 12729:2005.
Zawory antyskażeniowe typu EA są niezwykle czułe na wahania ciśnienia i umożliwiają prowadzenie nadzoru nad ich działaniem. Prezentowane w naszej ofercie  zawory antyskażeniowe spełniają najwyższe normy techniczne. W razie potrzeby pomagamy dopasować zawory antyskażeniowe do rodzaju konkretnej instalacji.

Zastosowanie

Zawory antyskażeniowe - zastosowanie

Zawory antyskażeniowe przeciwdziałają przepływom zwrotnym spowodowanym zarówno poprzez spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, jak i przez przeciwciśnienie zwrotne mające swoje źródło poza instalacją wodociągowa, czyli u odbiorcy. Dlatego też są niezbędnym elementem w wewnętrznych i zewnętrznych instalacjach należących do systemu wody pitnej. I zgodnie z przepisami takie zawory antyskażeniowe muszą pojawić się w każdej instalacji wody pitnej, zarówno nowopowstającej, jak i modernizowanej i remontowanej.
Zawory zwrotne wody stosowane są w instalacjach wodociągowych do zabezpieczenia przed wtórnym zanieczyszczeniem sieci spowodowanym przez przepływ zwrotny zgodnie z normą PN-EN 1717. Charakteryzują się szczelnością zarówno przy niskim jak i wysokim współczynniku ciśnienia. Jest to niezwykle istotne, ponieważ bez solidnego zabezpieczenia nietrudno o poważne zanieczyszczenie systemu wody pitnej, co ma bezpośrednie przełożenie na życie i zdrowie ludzi.
 

Montaż

Montaż jest możliwy w zakresie: od pozycji poziomej do pozycji pionowej.